vitra gömme rezervuar tamiri

Vitra Gömme Rezervuar Tamiri

Vitra Gömme Rezervuar Tamiri

Vitra gömme rezervuar iç takımı tamiri Beceri bilgi ve birikim gerektiren ustalıgın  bütünüdür. Bu nedenle öncelikle gömme rezervuar parçaları hakkında bilgi vermek istiyorum . Tüm markaların sistemlerinde olduğu gibi en sık sorun oluşturan parçalardan biri şamandra dır. Gömme rezervuarınız  suyu kesmiyor ise bu sorunun temelinde şamandıra arızası olduğunu bilmenizi isteriz.

Gömme rezervuar arızalarında soruna sebep olan bir diğer parça da contadır. Vitra gömme rezervuar contası iş görmüyor ise rezervuarınız su kaçırmaya başlayacaktır. Mutlaka gömme rezervuar contası değişimi yapılması gereklidir.

Rezervuarınızın iç takımını komple değiştirmekte sorununuzun çözümü olabilir. Vitra rezervuar iç takımı montajı için sıhhi tesisatçı çağırmanızı ve bu işlemi işin uzmanına bırakmanızı öncelikle tavsiye ederiz.

 

Gömme rezervuar su kaçırıyor ise iç takımda suyu kesme vazifesini yerine getirmiyor demektir. Devamlı akan su sebebi ile su faturalarınızda artış görmeniz olasıdır. Bunu önlemek için kısa süre içinde Vitra rezervuar iç takımı tamir işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Vitra Gömme Rezervuar Şamandıra Suyu Kesmiyor

En sık karşılaşılan sorunlardan biri olan gömme rezervuar suyu kesmiyor sorunu sebebi ile su boşa akıyor ise bu sorunu çözmek için gömme rezervuar iç takım değişimi ve tamiri yapılması gereklidir. Vitra gömme rezervuar tamiri nasıl yapacağınızı size adım adım anlatmak istiyoruz.

 

Vitra gömme rezervuar tamiri için uygulayacağınız adımlar;

  • Duvara gömülü olarak yerleştirilmiş vitra gömme rezervuar kontrol paneli bulunmaktadır. Sifona basma işlemini bu panelden gerçekleştirmekteyiz. Panelin sökümü oldukça kolaydır. Çok bastırmadan sağa kaydırıp kendinize çekerseniz rezervuar kontrol paneli sökülmüş olacaktır.
  • Panelin her iki tarafında kelebek somunlar bulunmaktadır. Bunları sökün ve üst kapağı çıkarın
  • Vitra rezervuar iç takımına ulaşmak için kalan son kapağı da üst tarafında bulunan tırnaklardan açmanız gerekecektir.
  • Ara musluğu kapatarak Vitra rezervuar iç takımı tamiri işlemine başlayabilirsiniz. Spiral hortumu bir anahtar ile yerinden sökün. Sökme işlemi sırasında contaları kontrol edip kaybetmemenizi şayet su sızıntısı olduğu yönünde şikayetiniz var ise yenileri ile değiştirmenizi öneririz.
  • Buton mekanizmasını sağa doğru çektiğiniz zaman iç takımı çekerek çıkarmanız mümkün olacaktır. Çıkan parçayı yenisi ile değiştirerek sorununuzu kolayca çözüme kavuşturabilirsiniz.
  • Arızanın ufak bir parçadan kaynaklandığını tespit ettiyseniz sadece o parçayı değiştirmeniz yeterli olur. Ancak kimi zaman en sağlıklı çözüm komple rezervuar iç takım değişimi olacaktır.
  • Doğru parçayı taktığınızdan emin olmak için söktüğünüz parçayı götürerek birebir aynısını almanızı tavsiye ederiz.
  • Tamir işleminin ardından sırası ile sökülen tüm parçaları yerine takmanız yeterli olacaktır.
  • Rezervuarınızı kontrol ederek her hangi bir sızıntı olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Şayet benim yeterli ekipmanım yok ve tamir işleri de pek elimden gelmez diyorsanız Vitra gömme rezervuar tamiri için sıhhi tesisatçı çağırabilir, işin uzmanından destek alabilirsiniz. Unutmayın! Bozuk rezervuardan damlayan her bir damla su, faturanızda ciddi ek maliyet oluşturacaktır. Bu nedenle kısa sürede tamir edilmesi su tasarrufu için gereklidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir