Ataköy lavabo Açma

Ataköy su tesisatçı firması olarak sizlere lavabo tıkanıklığı ve lavabo açma ile ilgili makale yazacağız. Günlük hayatımızda sıklıkla karşılaştığımız sorunlardan birisi lavabo tıkanıklığıdır. Ataköy lavabo tamiri ekibi olarak şimdi lavabo tıkanıklığının sebeplerinden ve çözümlerinden bahsedeceğiz. Lavabo neden tıkanır?

 

Yemek atıkları, yağlar, lavabo gider hatlarında çöküntü ya da hasarlar,yapı inşaat halindeyken giderlere dökülen harç ve beton, uzun süre kullanıma bağlı olarak kalıntıların birikmesi,yapıların eski olmasından dolayı gider borularında kireçlenme ve tortu oluşması gibi nedenlerden dolayı lavabolar tıkanmaktadır. Peki lavabo açıcı kullanılmalı mıdır?

Mutfak ve banyo lavabolarındaki tıkanıklığın ardından uygulanan yöntemlerden biri de lavabo açıcı ürünler kullanmaktır. Peki bu ne kadar doğru bir yöntemdir? Profesyonel bir ekip olarak bu soruna çözüm sunan tesisat firmamız kimyasal ürünlerin kullanılmasını desteklememektedir. Lavabo açıcı kimyasal ürünler, reaksiyon esnasında yüksek ısı ortaya çıkarır ve güçlü asit ile tıkanıklığa sebep olan maddeleri eritmeye çalışır. Dolayısıyla, bu güçlü asit gider hattındaki pvc plastik borulara zarar verir. Basit bir uygulamayla ve kısa zamanda lavabo açıcı kullanarak sorununuzu giderebilirsiniz ancak daha sonra daha çok maddi ve zaman kaybına uğrayabilirsiniz. Gider hattınızı yeniden tamir etmek ve yüksek maliyetler ödemeniz gerekir. Evinizde gider tıkanması sonrası oluşan durumlar nelerdir?

Tıkanıklık başladığı durumda lavabodan giden sular yavaş gitmeye başlar. Tıkanıklığın artmasıyla birlikte pis sular gitmemeye başlayacaktır. Giden sular geri gelmeye başlayacaktır. Eğer bulaşık makinası kullanıyorsanız ve mutfak gideri tıkanmışsa gider hattı muhtemelen aşırı yağlanmadan tıkanmıştır. Lavabo borusu tıkandıysa alt kata su sızması durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi tıkanma sonrası pimaşların ek yerlerinden gider hattında kalan sular sızmaya başlar. Eski yapıda oturuyorsanız ve gider hattı tıkanmışsa oluşan kireçlenmeden dolayı bir tıkanıklık yaşıyorsunuzdur.

Genellikle tıkanıklığın sebebi yağlanmadan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle her zaman lavabo giderini açmak bu problemi kökünden halledemeyebilir. Günümüzde tıkanıklığı makinelerle açan firmalar tıkanıklık problemini kökünden halletmek yerine günü kurtarmak için yapıyorlar. Bu şekilde olduğunda  tekrar  tekrar uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Gider hattında oluşan tortulaşmış kirler ve katı atıklar tamamen temizlenmelidir. Aksi takdirde kısa süre içerisinde lavabo gideri tekrar tıkanacaktır. Bu işlemi yapmak için makinenin başına takılan zincir kafa kullanılmalıdır. Lavabo tıkanıklığı açma işleminden sonra kamera ile hattın görüntülenmesi gerçekleştirilmelidir.

Ataköy lavabo tıkanıklığı tamiri işleriniz için  Ataköy  su tesisat firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilir ve bizlerden yardım isteyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir